THATCamp w Poznaniu!

Już za niecałe trzy tygodnie w Poznaniu odbędzie się THATCamp. Ale wciąż (do 10 kwietnia) można zgłaszać propozycje wystąpień.

„Termin: poniedziałek, 15 kwietnia 2013 r., 18:00

Miejsce: Sala Teatralna im. Wojciecha Bogusławskiego, ul. H. Kowalczyka (między al. Niepodległości i ul. T. Kościuszki)

Opis: THATCamp (The Humanities And Technology Camp) to organizowane na całym świecie otwarte, bezpłatne i nieformalne spotkania osób zainteresowanych nowymi technologiami w humanistyce i socjologii, a także w działalności instytucji naukowych i artystycznych (uniwersytety, galerie, archiwa, biblioteki, muzea). Początki THATCampu sięgają roku 2008 kiedy to w Stanach Zjednoczonych odbył się on po raz pierwszy, zorganizowany przez Centrum Historii i Nowych Mediów (Center for History and New Media, CHNM) przy Uniwersytecie George’a Masona. Więcej o idei tych wydarzeń dowiedzieć się można na stronie http://thatcamp.org.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w pierwszej poznańskiej edycji THATCampu! Edycja ta jest imprezą towarzyszącą Konferencji i3, której jedną z trzech ścieżek tematycznych są „Polskie Biblioteki Cyfrowe”.  Materiały dostępne w polskich bibliotekach cyfrowych są z pewnością interesujące zarówno dla naukowców, jak i dla hobbystów. Stopniowo powstają również narzędzia informatyczne takie jak Wirtualne Laboratorium Transkrypcji, które wspierają pracę naukową z wykorzystaniem cyfrowych materiałów źródłowych.

Mamy nadzieję, że poznański THATCamp będzie dla Państwa doskonałą okazją do zaprezentowania i przedyskutowania swoich pomysłów, projektów i przemyśleń związanych z szeroko rozumianą cyfrową humanistyką oraz do zintegrowania  się środowiska osób, dla których tematyka ta jest interesująca.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu, zakwaterowania itp. Ze względów organizacyjnych wymagana jest wcześniejsza rejestracja poprzez formularz rejestracyjny Konferencji i3. Możliwy jest zarówno udział wyłącznie w THATCampie, jak i w THATCampie i innych imprezach organizowanych w ramach i3’2013 Week, jednak udział w pozostałych wydarzeniach jest odpłatny, zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie rejestracyjnej.

Rejestracja otwarta jest dla wszystkich chętnych: zapraszamy studentów i doktorantów, bibliotekarzy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kultury i pamięci (muzea, archiwa).

Do 10 kwietnia na adres e-mail thatcamp@man.poznan.pl zgłaszać można propozycje wystąpień. Zainteresowane osoby będą mogły wygłosić 10min wystąpienie, pomiędzy wystąpieniami przewidywany będzie czas na dyskusję.

Pełny program zostanie ogłoszony po zamknięciu listy zgłoszeń.

Organizatorzy spotkania:

  • PCSS
  • IFP UAM

Więcej informacji na temat organizowanych w Polsce THATCampów: http://thatcamp.pl/

Informację podaję za tą :: stroną ::

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: